SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Dijital medyanın geliştiği çağımızda 

sosyal medya danışmanlığı olarak hizmet veren firmamız, kurumunuzun sosyal medya platformlarından en iyi sonucu almanıza yardım eder. Böylece kendinizi başarılı bir şekilde tanımanıza, hedef kitlenize doğru bir şekilde ulaşmanıza destek sağlar.

İnternetin gelişmesiyle ortaya çıkan Instagram gibi sosyal medya platformları, oldukça kısa süre içerisinde geniş bir kitleye hitap eder hale gelmiştir. Günümüzde birçok kullanıcı bu mecraları kullanmakta olup, her gün buralarda saatler geçirilmektedir.

Bu durum, firmalar için de kendileri tanıtmaları, ürün satabilmeleri ve büyümeleri için muhteşem bir ortam hazırlar. Ancak burada istediğiniz sonuçları elde etmek istiyorsanız, platformun yapısına uyum sağlamanız, bu süreçte de kurumsallığınızı kaybetmemeniz gerekir. Aksi halde istediğiniz sonuçları almak da imkânsızdır.

Burada size profesyonel kadrosuyla hizmet veren firmamız mesajlara ve atılan tweet’lere cevap vermenin de ötesinde, sizi yansıtan bir sosyal medya stratejisi uygular. Burada işinizin nasıl geliştirileceği üzerine durularak, buna uygun bir yöntem izlenir. Süreç temel olarak şu şekilde işlemektedir;

 1. Firmanızın hedef kitlesinin tespit edilmesi
 2. Sosyal medya üzerinde buna uygun kitlenin belirlenmesi
 3. Rakiplerinizin analiz edilmesi
 4. İçerikler ile hedefinize yönelik harekete geçilmesi
 5. Reklamların yapılması

Burada ilk adımda firmanızın hedef kitlesinin ne olduğuna dair detaylı bilgiler sizden alınır. İkinci adıma böylece geçilmekte olup, burada da alınan bilgiler doğrultusunda bir kitle tespit edilir. Öz hazırlık mahiyetinde olan bu çalışmalar ardından, daha fazla öne çıkabilmeniz için rakiplerinizin de detaylı bir analizi gerçekleştirir.

Zira rakiplerinizi geçebilmek istiyorsanız, sosyal medya ajansı öncelikle buna dair araştırma yapmalıdır. Böylece onlardan daha fazla ileriye gidebilmek için, nelerin yapılacağı kolaylıkla ortaya çıkartılır.

Tüm bu işlemler ardından, sektörünüz neyse buna uygun paylaşımların planlanması başlanır. Burada dikkat edilmesi gereken birçok madde vardır. Bunlar paylaşımların kaliteli olmasından editleme süreçlerine, özgünlükten hedef kitlenize hitap etmesine kadar farklılaşır. Firmamız sosyal medya üzerine sahip olduğu deneyimli kadrosu sayesinde, nasıl gönderiler hazırlanması gerektiği hakkında kaliteli sonuçlar sunar. Burada şu gibi maddelere dikkat edilir;

 1. Platformdaki tüm paylaşım türlerinin kullanılması
 2. Marka tanıtımlarının videolar ile yapılması
 3. Bilgi verici, eğlendirici ve ilham verici paylaşımların gerçekleştirilmesi
 4. Tüketicilerinin dikkatinin çekilmesi

Bunlara ek olarak sosyal medya kullanıcıları, küçük ancak değerli bilgilere de büyük önem verir. Dolayısıyla neyin nasıl yapıldığına dair paylaşımlara da planlama sürecinde yer sağlanır. Sizinle beraber gerçekleştirilen görüşmeler kapsamında eğer uygunluk da varsa oyunlar ve çekişiler ile kitlenizin ilgisi üzerinize çekilir.

Zira küçük de olsa bu unsurlar, sosyal medya üzerindeki birçok insanın hâlâ ilgisini çekmektedir. Tüm bu işlemler yapılırken özgünlük çerçevesinde hareket edilmekte olup, sadece size özel çalışmalar ortaya konulur.

Reklam çalışmaların da üzerinde duran firmamız, sosyal medyada tanıtımınızı en iyi nasıl yapabileceğinizi sizin için keşfeder. Sahip olduğunuz bütçeyi en iyi şekilde değerlendirerek, arzuladığınız sonucu elde etmenize yardımcı olur.

Böylece dijital ortamlarda kısa sürede markanızı geliştirebilir, adınızı kolay bir şekilde duyurabilirsiniz. Sosyal medya platformları kendine özel bir yapıda olduğu için, kurumların da buna uyum sağlaması şarttır. Bunun bilincinde olan ekiplerimiz, kendilerini sürekli konu üzerine güncel tutar.

Bu sayede her zaman en profesyonel çözüm önerileri sunulur. Sizinle beraber toplantılar yapılarak, süreçte neler yapılması gerektiğine karar verilir. Onayınızla birlikte projeniz hayata geçirilir. Böylece doğru içerikler ile normalde düşündüğünüzün de üzerinde bir sonuç almanız sağlanır. Bunun için sadece bizimle iletişime geçmeniz gerekir.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi oldukça dikkat isteyen bir konudur. İnternet, günümüzde firmalara kendilerini 7 gün 24 saat kesintisiz tanıtmasına, ürün satmasına olanak tanımaktadır. Bu sebeple özellikle son yıllarda birçok kişi kendini dijital ortamlara taşımaktadır.

Sosyal medya, bu konuda ilk tercih edilenler arasındadır. Bunun ilk nedeni işletme hesabı oluşturulurken bir ücret istenmemesidir. Böylelikle şirketlere milyonlarca kişiye ulaşma imkânı sağlanır.

İkinci sebep ise insanların her sosyal medya hesabını, günaşırı kullanmasıdır. Bu durum, doğru bir strateji ile saat kaç olursa olsun tüketicilerinize kolay bir şekilde ulaşmanıza yardım eder. Bu noktada devreye kurumsal sosyal medya yönetimi firmaları girer.

Eğer hızlı davranır ve acele kararlar verirseniz, bu büyük pazar ortamından istediğiniz sonuçları alamamanız da oldukça kolaydır. Zira sosyal medya yönetimi her şeyden önce ilgili platform ve reklamcılık gibi konular üzerine bilgi isteyen bir durumdur. Bu bakımdan firmamız,

 1. Özgün ve etkili paylaşımlar ile algı yönetimi,
 2. Marka sadakatini sağlamak için diyalogların yönetimi,
 3. Reklam yönetimi,
 4. Ayrıntılı veri analizi ile strateji tespiti,
 5. Farklı uygulamaları devreye sokma,
 6. Paylaşım saatleri belirleme,
 7. Hedef kitlenizin dikkatini çekecek fotoğraflar seçme,
 8. Farklı paylaşım türlerinden yararlanma,
 9. Etiketleri doğru kullanma,
 10. Rakiplerinizi analiz etme,

Gibi maddeler üzerinden hareket ederek, istediğiniz sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Sizler ile yakın temas içerisinde yapılan planlar, sizlerin de onayıyla harekete geçirilir. Böylece kitlenizi kısa sürede genişletebilir, kazançlarınızı yükseltebilir, tanınırlığınızı yükseltebilirsiniz.

Her sosyal medya platformu üzerine tecrübeli olan ekiplerimiz, tüm aşamaları profesyonel bir şekilde yönetmektedir. Hataya yer vermeden, profesyonel ve disiplinli bir şekilde çalışan kadromuz, marka değerinizi ve iletmek istediniz mesajı etkili biçimde sosyal ortamlara geçirmenize yardımcı olur. Böylece dijital ortamlarda tanınırlık çalışmalarını da verimli bir şekilde yapmanızı sağlar.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin